"Lex Huawei"? - az EU is megkongatta a vészharangot
Az Európai Parlament is aggódik a Huawei-veszély miatt, a Bizottság viszont sokkal keményebben lépett fel kedden.
Az Európai Parlament is aggódik a Huawei-veszély miatt, a Bizottság viszont sokkal keményebben lépett fel kedden.
Több európai nagyvárosban már idén 5G-re kapcsolja hálózata egy részét a Vodafone – jelentette be a vállalat a barcelonai Mobile World Congress (MWC) szakkiállításon.
Az 5G valósággá válik 2019-ben – fogalmazott Claudia Nemat, a Deutsche Telekom (DT) igazgatótanácsának technológiáért és innovációért felelős tagja hétfő délután, a Barcelonában zajló Mobile World Congress (MWC) szakkiállításon annak kapcsán, hogy a telekommunikációs vállalat a következő hónapokban Európa-szerte berúgja a következő generációs mobilhálózatok motorját.
Az Egyesült Államok elnöke szokásosan a Twitteren üzente meg, mit vár az amerikai vállalatoktól. Annak ellenére, hogy a kívánsága egyelőre inkább sci-fi, mint rövid távon megvalósítható dolog.
Az idén világszerte lakossági szolgálatba állítják az első 5G-mobilhálózatokat, de még mindig nem igazán lehetünk biztosak abban, hogy a magasabb frekvencián működő rendszernek milyen hatása van az emberi szervezetre.
Nyílt levélben fogalmazta meg az idei és az elkövetkező évek stratégiáját a Huawei vezérigazgatója, Richard Yu.
A letartóztatás okát még nem közölték a hatóságok, de az Egyesült Államokban például több ügyben is nyomoznak a Huawei ellen, például az Iránnal szembeni szankciók be nem tartása miatt.
A Huawei bejelentette, hogy eddig huszonkét távközlési szolgáltatóval kötött világszerte megállapodást valós 5G kereskedelmi hálózatok kiépítésére, és további 50 szolgáltatóval vesz részt 5G hálózatok tesztelésében. A londoni Global Mobile Broadband Forum-on (MBBF) a vállalat bemutatta azon megoldásait, amelyek segítik majd a szolgáltatókat az 5G kereskedelmi felhasználásának elindításában. A Huawei egyúttal azt is megerősítette, hogy 2019-től már elérhetőek lesznek az első 5G-képes, hajlítható kijelzőjű okostelefonjaik is.
A Christkindlmarktnak is helyet adó Rathausplatzon tesztelik az új 5G-technológiát Bécsben. A hálózatra bárki rácsatlakozhat, akinek 4G-s telefonja van. Az új technológia előnye, hogy a nagy számú felhasználó ellenére azok gyorsabban tudnak csatlakozni az internetre, és stabilabb lesz a hálózat.
Egyelőre még kérdéses, melyik cég mondhatja el majd magáról, hogy kiadta a világ első 5G-s telefonját, mindenesetre a OnePlus szinte biztos abban, hogy Európában ezt ő teszi meg elsőként.
A digitális kocka nemcsak az 5G-ben, hanem a kiterjesztett valóságban rejlő lehetőségeket is remekül demózza.
Az 5G-s hálózatok még ugyan nem elérhetők, de minden jel szerint már nagyon közel vagyunk az indításukhoz. Most a Qualcomm állt elő egy, az okostelefonokba szerelhető 5G-antennával.
Elsőként mutatott be Magyarországon valós körülmények között működő 5G hálózatot a Magyar Telekom. A teszthálózat a kereskedelmi bevezetés előtt álló 5G berendezések segítségével valósult meg.
A Vodafone és a Huawei közösen létesítette a világ első olyan telefonhívását, amelyről már azt mondják, hogy az 5G technológia minden elemét alkalmazták. A teszthálózaton futó hívás Spanyolországban jött létre, a Mobile World Congress szakkiállítás apropóján.
Az Ericsson hamarosan elérhetővé teszi az 5G kereskedelmi szoftverét, így a szolgáltatók 2018 negyedik negyedévétől elkezdhetik az 5G bevezetését. A cégnél bővítik a rádiós portfóliót is, hogy minél zökkenőmentesebb lehessen az átállás a 4G-ről az 5G-re.
Folyamatosan növekszik a mobil szélessáv használata, de egy minőségi ugrás is következik: az Ericsson előrejelzése szerint 5-6 év múlva már 1 milliárd eszközön 5G-előfizetést használunk majd.
A Deutsche Telekom és a Huawei működésbe helyezte Európa első 5G kapcsolatát – most még csak kicsiben, de már működik. A 6 Ghz alatti kapcsolat mobilitást, széles területi és beltéri lefedettséget, multi-gigabites átviteli sebességet és milliszekundumnyi késleltetést tesz lehetővé.
5G-s teszthálózat kiépítésébe kezd a Magyar Telekom Zalaegerszegen.
Az idei Mobile World Congressre felépített 5G-s hálózattal folytatott kísérletekből nem csak az derült ki, hogy az új kommunikációs szabvány villámgyors (bőven 1 gigabit feletti átviteli sebességre képes), de késleltetési ideje is minimális. Ennek pedig – a VR-szemüvegek megszállottjaitól a vadászokon át – nagyon sokan fognak örülni.